Dzieci uczą rodziców.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III biorą udział w Akcji Edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji.

Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wprowadzą dzieci w tematykę zajęć, następnie dzieci wykorzystując zdobytą wiedzę oraz prace wykonane podczas zajęć przeprowadzą rozmowę na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”.

Zachęcamy do przekazywania nauczycielom zdjęć wspólnych z dzieckiem, wykonanych podczas rozmów w domu.6.12.2019 r. w naszej szkole odbyła się druga lekcja programu „Dzieci uczą rodziców” zatytułowana „Pomocna dłoń”. Tego dnia odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III w celu przeprowadzenia rozmów i wspólnych przemyśleń na temat pomagania. Myślą przewodnią tej lekcji i przesłaniem z którym dzieci  wróciły do domu aby przekazać Rodzicom zdobytą wiedzę i wartości były słowa piosenki  Arki Noego „cieszą się wszyscy, którzy dostają, a jeszcze bardziej ci którzy dają”. Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w naszą comiesięczną akcję oraz nadsyłane zdjęcia.


10. 01. 2020 r. odbyła się kolejna lekcja programu „Dzieci uczą rodziców”, „Bezpieczne ferie”. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-II podczas prezentacji i wspólnych rozmów przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas ferii zimowych. O tym, że nie należy wchodzić na zamarźnięte zbiorniki wodne, nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych, pamiętać o odblaskach jak również nie strącać sopli przypomniał również podczas corocznej pogadanki dzielnicowy mł. asp. Pan Maurycy Kujawski.


„Młody ekolog”- kolejny temat z cyklu „Dzieci uczą Rodziców” jak również  fascynująca podróż do świata ekologii.  Dzieci uczestniczące w projekcie miały okazję dowiedzieć się  jak dbać o środowisko, jak segregować odpady,  co to jest smog oraz czym jest ekologia.


Dzieci się uczą i młodzież się uczy.

Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film „Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa” to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/


W miesiąc maju w ramach akcji  „Dzieci uczą Rodziców” dzieci miały do wykonania bardzo ciekawe  zadania matematyczne.

Od dawna wiadomo, że: „Matematyka jest królową nauk. Wszechobecna matematyka jest kluczem do wiedzy, rozwija logiczne myślenie i wyobraźnię. W edukacji najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, które rozwijają myślenie, hartują odporność oraz tworzą pojęcia i doskonalą umiejętności – dlatego też z ogromnym zadowoleniem preznentujemy prace wykonane przez najmłodsze dzieci naszej szkoły

„Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna.Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się  z nią od dziecka. Matematyka jest miarą wszystkiego.” (Arystoteles).