MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W TORUNIU

W dniu 14 września br w Toruniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Znakomity rezultat uzyskał Stanisław Dąbrowski w biegu na 2000 metrów. Zajął on III miejsce zdobywając brązowy medal. Wynik ten dał Stasiowi awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się 27 i 28 września w Zielonej Górze.

Bieg na 2000 metrów był chyba najsilniej obsadzoną konkurencją, tym bardziej na pochwałę zasługuje rezultat jaki osiągnął Stasiu. Do ostatnich metrów ważyły się losy medali, ale długi pięciuset metrowy finisz był popisem samym w sobie a rezultat jaki pojawił się na tablicy 6.06.31 wyśmienity.

Cel jaki sobie wspólnie założyliśmy na ten sezon został osiągnięty, teraz przed zawodnikiem MP i oby bieg z Torunia był dobrym prognostykiem przed najważniejszym biegiem w życiu tego młodego zawodnika.

W zawodach tych brały udział również Sylwia Grębowska, która zajęła 13 miejsce z wynikiem 3.25.48 w biegu na 1000 metrów, oraz Kinga Felczak w biegu na 300 metrów z rezultatem 46.71.

Opracował Marcin Kłosiński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.