SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2014-2015

Jak to bywa w czerwcu dobiega końca rok szkolny a wraz z nim następują różnego rodzaju podsumowania, plebiscyty i wręczanie nagród dla najlepszych uczniów i absolwentów. Sport szkolny w naszej placówce również zanotował bardzo wiele sukcesów na arenie gminnej, powiatowej i wojewódzkiej.

Oczywiście bez wytrwałości i upartego dążenia do celu naszych wychowanków nie było by ich, dlatego serdecznie chciał bym z tego miejsca podziękować i złożyć w imieniu swoim, pani dyrektor oraz wszystkich nauczycieli serdeczne gratulacje oraz z żargonowego słownika trenera życzenia”połamania nóg”.

Największym sukcesem w tym roku szkolnym było wywalczenie przez Stasia Dąbrowskiego dwóch medali na arenach naszego województwa oraz dwóch na zawodach powiatowych. Były to: brązowy medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA w Toruniu i bezpośredni awans do Mistrzostw Polski w biegu na 2000 m, złoty medal na Mistrzostwach Okręgu (województwa) w Gdańsku, srebrny medal na Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych, oraz złoty medal w biegu na 1000 metrów podczas Powiatowej Gimnazjady La. Stasiu za swoje osiągnięcia dostał powołanie do kadry Polski.

Mamy w naszej szkole młodą sportsmenkę Sylwię Grębowską, która zaczyna odnosić nie mniejsze sukcesy od Stasia. Sylwia wywalczyła I miejsce w biegu na 1000 m podczas powiatowej Gimnazjady La oraz srebrny podczas Mistrzostw Powiatu w biegach przełajowych. Ponad to była 11 w mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych oraz 9 -ta w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Na Wojewódzkiej Gimnazjadzie LA w Słupsku wywalczyła X miejsce w biegu na 1000 m.

W naszej szkole jest bardzo uzdolniona młodzież o czym świadczy wiele medali zdobytych podczas Mistrzostw Powiatu zarówno w biegach przełajowych jak i indywidualnej LA, i tak: podczas MP w biegach przełajowych wywalczyliśmy cztery medale a co się z tym wiązało jako szkoła wprowadziliśmy 4 uczniów do zawodów wojewódzkich. Srebrne medale zdobyli Sylwia Grębowska i Stasiu Dąbrowski a brązowe Mariusz Deorocki i Kuba Cyganowski. W MP w Indywidualnej La medale zdobyli, złote: Stasiu i Sylwia w biegu na 1000m, Wojtek Przybył w biegu na 300m i Marcin Olejnik w skoku wzwyż,srebrne: Patryk Lipiński w pchnięciu kulą, Mariusz Deorocki w biegu na 2000m oraz sztafeta chłopców 4x100m. Sylwia,Mariusz, Stasiu, Wojtek oraz Marcin uzyskali możliwość reprezentowania naszego powiatu na Gimnazjadzie Wojewódzkiej w Słupsku.

W październiku w Kwidzynie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasi uczniowie jak i uczennice zdobyli srebrne medale w
kategorii szkół gimnazjalnych. W tym roku szkolnym startowaliśmy jeszcze w szeregu zawodów zdobywając na nich mnóstwo medali i miejsc na podium, były to:

Opracował: Marcin Kłosiński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.