Narodowe czytanie.

W piątek 6 września po raz kolejny wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu polskiej literatury klasycznej. Przypomnijmy- jest to ogólnopolska akcja pod patronatem prezydenta RP , której celem jest propagowanie czytelnictwa i upowszechnianie wiedzy na temat dorobku uznanych polskich pisarzy.

O tej uznaniowości decydują sami Polacy, którzy w drodze głosowania wybierają najbardziej wartościowe i ponadczasowe utwory. Były to do tej pory: „Pan Tadeusz”, „Zemsta”, „Syzyfowe prace”, „Quo vadis”, „Trylogia”, „Lalka” czy „Wesele”. W tym roku na 8. czytanie wybrano 8 nowel. Utwory Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego zaprezentowali uczniowie klas: V (L. Boguszewicz, N. Jesionkowska, A. Redzińska, K. Jarzynka), VII (K. Branicka, J. Jesionkowski) i VIII (D. Wąsik, W. Zakrzewska i Sz. Zelwak).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.