Projekt „Torebki na butelki Redona dla pacjentów po mastektomii”.

Fundacja 3Maliny zaprasza środowisko oświatowe województwa pomorskiego do włączenia się w szycie torebek na butelki Redona dla pacjentów po mastektomii. Akcja szycia torebek ma charakter charytatywny. Wszystkie torebki trafią do pacjentów (1% stanowią panowie) w ośrodkach onkologicznych w naszym województwie.

Forma działania może być różna: można uszyć torebki lub można zakupić materiały konieczne do ich uszycia.

W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu pomorskich szkół, pracowni krawieckich i osób prywatnych udało uszyć się ponad 3 tyś. poduszek w kształcie serc, które zostały przekazane do ośrodków w: Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Kościerzynie i Stowarzyszeń Amazonek. Dzięki akcji szycia serc powstała Fundacja 3Maliny, która w kwietniu br. rozpoczęła szycie torebek na butelki Redona. Przekazujemy je do tych samych ośrodków, co serca, ale ilość potrzebnych torebek jest zdecydowanie większa.

Szkoły/przedszkola i placówki oświatowe zainteresowane udziałem w projekcie „Torebki na butelki Redona dla pacjentów po mastektomii” proszone są o dostarczenie gotowych torebek Redona lub materiałów niezbędnych do ich wykonania do Fundacji 3Maliny

Szpital im. M. Kopernika
ul. Nowe Ogrody 1-6 Gdańsk
budynek administracji

W razie pytań prosimy o kontakt z panią Katarzyną Brożek, Fundacja 3Maliny, e-mail: kontakt@3maliny.pl

Instrukcja szycia torebek na butelki Redona poniżej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.