Zdrowie na talerzu.

Dzieci dobrze wiedzą jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też uczniowie klasy I postanowili samodzielnie skomponować zdrową i pyszną przekąskę z ulubionych owoców i warzyw.

Była to również świetna okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców i warzyw. Dzieci określały ich kształt, kolor oraz wielkość. Pierwszaki chętnie kroiły jabłka, gruszki, mandarynki, śliwki, banany, kiwi, ogórki, pomidory oraz paprykę. Było pysznie, zdrowo i kolorowo! Zajęcia kulinarne mają na celu zachęcanie dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego rodzinnego gotowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.