Przygotowania do Świąt.

Wielkanoc to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku, to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Nie moglibyśmy zapomnieć w naszych oddziałach przedszkolnych o przygotowaniach do tych świąt.

Zwiastunem są dekoracje szkolnych korytarzy i naszych sal przedszkolnych oraz zajęcia, na których wykonujemy prace plastyczne, poznajemy zwyczaje wielkanocne a przede wszystkim świetnie się bawimy. Dzieci siały owies, zbierały bazie, ozdabiały pisanki, malowały zajączki i poznały zwyczaje.
W ostatnim dniu czekało na dzieci dużo atrakcji! Od rana kończyliśmy nasze stroiki świąteczne, które zabieraliśmy do domu a zajączek na korytarzu częstował cukierkami. Po obiedzie było poszukiwanie niespodzianek od zajączka, który schował smakołyki w ogrodzie szkolnym, a na koniec pani dyrektor każdego częstowała świąteczną czekoladą.

Dzieci szczęśliwe z pełnymi pleckami wróciły w tym dniu do domu a na pożegnanie wszyscy życzyliśmy sobie wesołych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.