Leśna wyprawa.

Korzystając ze sprzyjającej aury we wtorek 28 września dzieci z klasy II i III wybrały się na wycieczkę do lasu w Rodowie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie uczniom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

Uczniowie wyruszyli na spacer leśnymi dróżkami, poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowali las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznali różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda, zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt, doświadczyły, iż las to źródło świeżego powietrza i wspaniałe miejsce do zabawy.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę uczniów oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Nie obyło się też bez niespodziewanych przygód. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.