Święto Narodowe 3 Maja.

Aby godnie uczcić 3 Maja 1791 roku, 28 kwietnia w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Konstytucji. To ważny dzień dla każdego Polaka. Konstytucja ta była pierwszą taką ustawą w Europie a drugą na świecie.

Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia po czteroletnich przygotowaniach przez Sejm Wielki Konstytucji, jako ustawy zasadniczej. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj, któremu to przypisuje się ostateczny jej kształt. Zaś 2 maja obchodzimy Święto Flagi. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed dom biało-czerwoną flagę.

W naszej szkole obchody tego święta były bardzo uroczyste – na początku, w obecności sztandaru szkoły odśpiewaliśmy hymn. Nie zabrakło też patriotycznych pieśni i refleksyjnych wierszy. Uczniowie starali się także przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski. Na koniec wszyscy występujący dostali gromkie brawa.

To przedstawienie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać postawy patriotyczne Polaków w tamtych czasach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.