Pierwszy dzień wiosny…po amerykańsku.

W tym roku Samorząd Uczniowski wprowadził małe zmiany… zamiast witania wiosny w tradycyjny sposób– zrobiliśmy DZIEŃ AMERYKAŃSKI. 21 marca zbiegł się z prezentacją projektów geograficznych klasy VIII, dlatego połączyliśmy te dwa wydarzenia.

W szkole panował iście „amerykański nastrój”. Nasze przedszkolaki we wtorek były postaciami z filmów Disney’a, natomiast klasy młodsze to plemiona: Irokezów, Apaczy i Czarnych Stóp. Klasa IV przeniosła się na Dziki Zachód a V do Hollywood. Klasa VI zajęła się sportem a VII kuchnią amerykańską.

Odbył się QUIZ wiedzy o Ameryce (dla klas VI-VII-VIII) oraz internetowy konkurs języka angielskiego (dla wszystkich klas).
Pomieszczenia i klasy w naszej szkole zmieniły nazwy, np: gabinet Pani Dyrektor– White House, pokój nauczycielski– Pentagon…był Starbucks, przylądek Canaveral, Air Force, Dolina Śmierci itp…

Na lekcjach wychowania fizycznego dominowała koszykówka.

Każda klasa wykonała plakat o wyznaczonej tematyce związanej z Ameryką. Podczas przerw słuchaliśmy muzyki w wykonaniu amerykańskich zespołów i piosenkarzy.

Działał również AMERICAN BAR, gdzie można było zakupić: hot- dogi, popcorn, pancake, donaty, kanapki z kremem orzechowym i napoje.

Zarówno klasy młodsze jak i starsze ten dzień zakończyły ZUMBĄ LATYNOAMERYKAŃSKĄ. Nie obyło się także bez wiosennego grilla. Samorząd Uczniowski podsumował zmagania klas wręczając OSKARY i słodkie nagrody…a jak to wyglądało- zobaczcie sami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.