Opera „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

W niedzielę 19 marca byliśmy w teatrze operowym w Bydgoszczy, gdzie wysłuchaliśmy 2,5- godzinnej opowieści muzycznej o naturze ludzkiej, tęsknocie za prawdziwą miłością i dojrzewaniu do uczuć. Opowieść snuli bohaterowie, wykonując po niemiecku arie i wygłaszając dialogi w j. polskim.

A rzecz działa się w ogromnej bibliotece, siedzibie Wiedzy, Siły i Piękna. To tu bohaterowie sprawdzają swoją zdolność do poświęcenia, pokonywania życiowych trudności, poznają prawdę o sobie. Zobaczyliśmy komediowe i tragiczne wykonania duetów, tercetów, kwartetów, ale też chóry i sceny zbiorowe. Dzieci miały okazję podziwiać kunszt dyrygenta, który sprawnie pokierował orkiestrą, oraz zobaczyć rzadziej oglądane instrumenty, takie jak altówkę, wiolonczelę czy fagot. Aria Królowej Nocy, miłość księcia Tamino i Paminy, ptasznik Papageno i czarodziejska moc fletu zostaną zapamiętane z tej muzycznej uczty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.