TURNIEJ STRAŻACKI- MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.

Zachęceni ubiegłorocznymi sukcesami, nasi uczniowie ponownie wzięli udział w gminnym etapie Turnieju Strażackiego- Młodzież zapobiega pożarom.

Ze względu na tematykę Turnieju uczestnicy muszą wykazać się umiejętnościami praktycznymi (np. udzielanie pierwszej pomocy, podstawy gaszenia pożarów) oraz wiedzą min. Z zakresu chemii, fizyki, ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, historii, ekologii, a w szczególności wiedzy i umiejętności racjonalnego zachowania w sytuacji niestandardowej i stresującej oraz znajomości sprzętu gaśniczego i jego zastosowania.

Turniej, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem wszystkich szkół z terenu naszej gminy.

Miło nam poinformować, że MACIEJ BARAŃSKI z klasy siódmej zdobył pierwsze miejsce, tym samym będzie reprezentował naszą szkołę w następnym, powiatowym etapie! Ogromne gratulacje!

Pomimo, że nasze dziewczyny z klasy szóstej (Wiktoria Czyż, Marcelina Szczawińska i Zuzanna Kleisa) i ósmej (Martyna Maszota i Maja Słowicka) nie zajęły pierwszych miejsc na podium, to należą im się słowa uznania za wytrwałą pracę, naukę i żmudne przygotowania do tej wymagającej rywalizacji.

Etap powiatowy odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w Kwidzynie.
Trzymamy kciuki za Maćka!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.