Finał wolontariatu.

Wolontariusze z klasy 8. zakończyli swoją działalność w Szkolnym Klubie „Łatek”. Z pomocą młodszych adeptów wolontariatu ruszyli do przytuliska dla psów w Kwidzynie. Tam przyjęła ich pani Marzenka, która reprezentuje Kwidzyńskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Adopciaki Miłosna”.

Przekazaliśmy karmę, która zabezpieczy potrzeby „pensjonariuszy” schroniska na miesiąc. Zobaczyliśmy, w jakich warunkach żyją psiaki porzucone, oddane, bezdomne. Na własne oczy przekonaliśmy się, na czym polega zabezpieczanie dobrostanu tych zwierzaków; ile kosztuje pracy i serca. Wyprowadziliśmy na spacer Lunę, Sonię, Maxa i Bobika. Mamy nadzieję, że los dla wszystkich mieszkańców tego przytuliska będzie łaskawy, znajdą odpowiedzialnych i kochających ich właścicieli.

Resztę środków finansowych zgromadzonych przez wolontariuszy przeznaczyliśmy na rzecz Prabuckiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt.

Kończąc działalność w tym roku szkolnym, tuż przed wakacjami – zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich właścicieli zwierząt. Nie pozbywajcie się ich, bo komplikują letni wypoczynek. Pies czy kot może być świetnym kompanem w letnich wojażach. Zabezpiecz jego potrzeby (woda, cień podczas upałów!), jeśli nie możesz go ze sobą zabrać, ale nigdy nie pozbywaj się go jak niepotrzebnej rzeczy.

Porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem podlegającym karze!


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.