„Wesele Figara”- z wizytą w operze.

Wokalne popisy artystów, dźwięki arii, barokową scenografię i rytmiczną choreografię- to wszystko zobaczyliśmy na scenie bydgoskiej Opery Nova w piątek 27 września, gdy ponad 30-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wysłuchała „Wesela Figara”- czteroaktowej opery z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta. Była to zabawna, pełna rubasznego humoru farsa o poszukiwaniu miłości. Trwające dobre 3 godziny (bez antraktów) widowisko zachwyciło dynamiczną fabułą, bogactwem kostiumów i skomplikowanymi intrygami bohaterów.

Szczególne brawa należą się najmłodszym widzom- czwartoklasistom- dla których było to pierwsze spotkanie z tak ambitnym rodzajem sztuki; jednocześnie okazja, by zobaczyć prawdziwie dużą scenę oraz orkiestrę z instrumentami, o których do tej pory tylko słyszeli na lekcjach muzyki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.