Pożegnanie absolwentów.

Wszystko ma swój czas. Jest czas powitań, po nim przychodzi czas pożegnań.
26 czerwca 2020 r. podczas niecodziennego, ale uroczystego spotkania w Szkole Podstawowej im. Kresowian w Rodowie, pożegnano absolwentów klasy ósmej.

Dyrektor szkoły oraz wychowawczyni wręczyli uczniom świadectwa i nagrody.

Miano Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Rodowie otrzymał Radosław Zaparucha. Szkołę z wyróżnieniem ukończyły również : Dominika Wąsik oraz Wiktoria Zakrzewska. Rodzice wymienionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne od Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty.

Uczniowie brali udział w różnych konkursach, zawodach, przeglądach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim. Dziś była okazja, aby raz jeszcze im podziękować, pogratulować i wręczyć nagrody, m.in. za działalność w Samorządzie Uczniowskim, poczcie sztandarowym, kole wolontaryjnym „Łatek”. Książki i dyplomy otrzymali także najlepsi czytelnicy i sportowcy.

W związku z sytuacją epidemiologiczną i brakiem możliwości wspólnego spotkania, pragnę skierować kilka słów do Absolwentów:

Kochani Uczniowie! W dniu dzisiejszym opuszczacie progi naszej szkoły. Nadszedł dzień pożegnania. Dzień, który jest szczególnym momentem dla absolwentów, grona pedagogicznego oraz społeczności szkolnej.

Za Wami lata nauki, rywalizacji sportowej. Wielu z was uzyskiwało świadectwa z wyróżnieniem, dołączając do licznego grona prymusów, wybitni sportowcy reprezentowali szkołę oraz klub sportowy.

Dla każdego z Was okres pobytu w naszej szkole to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu.

Jestem przekonana, że niemałą rolę w tych zadaniach szkolnych i osobistych odegrali Wasi nauczyciele i wychowawcy. Nieraz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy na te doświadczenia i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami.

Za kilka tygodni będziecie w skupieniu analizować arkusze wyników egzaminacyjnych. Poczujecie wagę tego wydarzenia – egzaminu ósmoklasisty, który był poważnym sprawdzianem waszej wiedzy, ale także odporności i wewnętrznej siły. To pierwszy, a po nim przyjdą kolejne egzaminy, które mogą stać się przepustką do kolejnego etapu w życiu.

Życzę, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich przyszłych egzaminach budziła w Was poczucie satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Wierzę, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować Wam plany i marzenia.

Moi Drodzy! W związku z tym, że wchodzicie w dorosłe życie, dorośli mają być dla was wzorem do naśladowania, chciałabym Wam przekazać, a jednocześnie serdecznie podziękować za zrozumienie i często wsparcie dla wszystkich nauczycieli, którzy postanowili zmienić edukację, próbowali wpłynąć na tę zmianę i pokazali, że jest ona potrzebna.

Szanujcie rodziców, rodzinę, przyjaciół i wszystkich ważnych dla w Was, w tym nauczycieli. Bądźcie wzorem dla młodszych i pamiętajcie, że za kilka lat to Wy będziecie decydowali o ważnych sprawach w miejscu pracy, w środowisku, w którym się znajdziecie i zapewne będziecie wpływali na charakter funkcjonowania naszego państwa-Polski.

Mam jednocześnie nadzieję, że zawsze będziecie wyrażać swoje zdanie, będziecie dbać o to, aby nikt bez właściwych argumentów nie wpłynął na jego zmianę.

Realizujcie wszystkie swoje pasje, pamiętajcie o samorealizacji w życiu osobistym i zawodowym. Żyjcie tak aby towarzyszyły Wam emocje, tak abyście byli szczęśliwi.

Kibicujemy wam z całego serca!

Bożena Niewulis
Dyrektor Szkoły

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.