Dzień Bezpiecznego Internetu.

We wtorek 09 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w zeszłym roku, hasłem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) jest #DziałamyRazem. Głównym zadaniem organizowania takiego dnia jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W ramach szkolnych obchodów DBI, w poniedziałek 08.02. na zajęciach edukacji informatycznej w klasach I-III SP oraz lekcjach informatyki w klasach 4-5 uczniowie brali udział w warsztatach i wykładach na temat bezpiecznego korzystania z zasobów internetu.

Na zajęciach prezentowane były korzyści płynące z używania globalnej sieci ale i zagrożenia na jakie narażony jest młody użytkownik internetu.

Po obejrzeniu serii filmów i plakatów edukacyjnych dzieci wzięły udział w pogadankach na temat zapobiegania i reagowania na cyberprzemoc, uzależnienie od internetu, gier, unikania niebezpiecznych i ryzykownych kontaktów w sieci oraz szkodliwych treści.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.