Wyjazd do opery.

We wtorek 9 listopada gościliśmy w Operze Nova w Bydgoszczy. Obejrzeliśmy balet na kanwie baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przeżyliśmy taneczne przygody bohaterów: Śnieżki i Księcia, Królowej i Leśniczego oraz uczynnych i figlarnych krasnoludków: Śpiocha, Gburka, Śmieszka, Mędrka czy Nieśmiałka.

W imponujących kostiumach i przepięknej leśnej scenografii zobaczyliśmy: Ptaka, Lisa, Żabkę, Wiewiórki czy Niedźwiedzia, a w ostatniej, niezwykle widowiskowej scenie zbiorowej- dwór i królewską świtę. W tej muzycznej opowieści naszą uwagę zwróciła dynamika postaci, które z lekkością wykonywały baletowe figury, oraz… orkiestra, która nadawała tańcowi tempo i charakter. Zobaczyć na jednej scenie tyle instrumentów; po raz kolejny zmierzyć się z zazdrością i bezwzględnością macochy, a niewinnością i skromnością Śnieżki- to było ciekawe doświadczenie. Odetchnęliśmy z ulgą, że po raz kolejny dobro zwyciężyło nad złem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.