Obchody Święta Niepodległości.

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości– połączyliśmy te obchody z I Szkolnym Przeglądem Pieśni Patriotycznej. Na początku uczennice klas IV, VII i VIII przypomniały wszystkim okoliczności narodzin wolnej Polski w 1918 roku a potem miał miejsce przegląd.

Uczniowie zaprezentowali następujące utwory:
1. Klasa I– „Piosenka małego patrioty”.
2. Klasa I– „Jest takie miejsce– Polska”.
3. Klasa III– „Co to jest niepodległość?”
4. Klasa IV– „Ostatni mazur”.
5. Klasa V– „Piechota”.
6. Klasa VI- „Przybyli ułani”.
7. Klasa VII– „Rozkwitają pąki białych róż”.
8. Klasa VIII– „Wojenko, wojenko…”

W trakcie przeglądu o 11.11 kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Śpiewaliśmy go z dumą i radością, wdzięczni przodkom za odzyskanie niepodległości.

Wszystkim bardzo podobały się pieśni prezentowane na Przeglądzie, często zebrani wszyscy razem śpiewali i klaskali. W klasach I-III pierwsze miejsce zajęła klasa III z utworem- „Co to jest niepodległość?”, w klasach starszych I miejsce zajęła klasa VI brawurowo i z fantazją wykonując pieśń– „Przybyli ułani”.

Ten dzień był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich wspólny śpiew, pokazaliśmy że jesteśmy patriotami. Mamy nadzieję, że takie uroczystości przyczynią się by uczniowie czuli się Polakami– poprzez obcowanie z naszą historią, tradycją i kulturą.

Przygotowania do Święta Niepodległości w klasie 2 SP.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.