Przedszkolaki w ZOO.

Nasze przedszkolaki z grupy A wybrały się w czwartek, 19 maja na wycieczkę do ZOO w Gdańsku. I mimo że w kalendarzu mieliśmy wiosenny maj, to pogoda była letnia!
Po dojeździe na miejsce i zakupieniu wejściówek, każdy przedszkolak dostał swój bilet do ręki i pokazywał bileterce. Potem schowaliśmy je do naszych plecaków, takie pamiątki z odwiedzanych miejsc są najcenniejsze!

Podczas wizyty w ZOO dzieci mogły zobaczyć i obserwować wiele gatunków zwierząt, niektóre były tak egzotyczne, że nazwy było nam ciężko zapamiętać. Udało nam się też trafić na porę karmienia fok. Dzieci obserwowały foki, które potrafiły przybić „piątkę” i kiwać głową ze swoim opiekunem.

Dużo radości przyniosła obserwacja żyraf, kiedy jedna z nich podeszła tak blisko, że można było obserwować jak zrywa sobie liście z drzew za płotem, swoim bardzo długim językiem.

Po trzech godzinach spacerowania, które przerywanie były piknikami w ZOO wracaliśmy do naszej szkoły.

Po drodze odwiedziliśmy jeszcze ulubioną restaurację dzieci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.