Zapachniało lawendą…

8 listopada klasa IV udała się na „EKOLOGICZNE WARSZTATY Z LAWENDĄ”. Zostaliśmy zaproszeni przez panią Monikę Pietrasiak do Gont Małych, aby nie tylko poznać zalety lawendy.

Pani Monika przygotowała dla nas szereg zabaw integrujących klasę: rysowanie portretu, wspólne skoki na trampolinie, gra w piłkę, zabawy w „nietoperz- ćma”. Poznaliśmy zastosowanie lawendy, mieliśmy żniwa i młócenie tej rośliny, a następnie każdy wykonał woreczki zapachowe. Udaliśmy się do ogrodu, gdzie gospodyni uczyła nas jak przesadzać i sadzić rośliny (potem zabraliśmy je do swoich domów). Był też poczęstunek: herbata malinowa i lawendowa, pączki, pizza i słodycze.

To był bardzo pouczający, ciekawy i świetny czas klasy IV.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.