Obchody Święta Niepodległości.

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości– połączyliśmy te obchody z II Szkolnym Przeglądem Pieśni Patriotycznej. Na początku przypomniano wszystkim okoliczności narodzin wolnej Polski w 1918 roku a potem miał miejsce przegląd.

Wszystkie klasy zaprezentowały brawurowo patriotyczne utwory. W tym roku do wykonawców dołączyły przedszkolaki.

W trakcie przeglądu kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. „Mazurka Dąbrowskiego” śpiewaliśmy z dumą i radością, wdzięczni przodkom za odzyskanie niepodległości.

Wszystkim bardzo podobały się pieśni prezentowane na Przeglądzie, często zebrani wszyscy razem śpiewali i klaskali.

Ten dzień był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich wspólny śpiew, pokazaliśmy że jesteśmy patriotami. Mamy nadzieję, że takie uroczystości przyczynią się by uczniowie czuli się Polakami– poprzez obcowanie z naszą historią, tradycją i kulturą.

 

A to nasz Poczet Sztandarowy podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości w Prabutach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.