„Pomorskie dla Ciebie”- portal dla dzieci i dorosłych w kryzysie psychicznym

24 października w auli Liceum Ogólnokształcącego nr1 w Kwidzynie odbyła się konferencja o wyjątkowym znaczeniu. Inicjatywa ta poświęcona była wspieraniu zdrowia psychicznego mieszkańców Pomorza, a zwłaszcza młodego pokolenia. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, a poświęcone było prezentacji projektuLepsza Przyszłość, platformy edukacyjno-informacyjnej.

Dr Przemysław Sieracki, psychiatra, przedstawił nauczycielom i rodzicom portalPomorskie dla Ciebie, który zawiera cenne treści dotyczące zdrowia psychicznego, zasad postępowania w kryzysie oraz oferuje darmowe wsparcie specjalistów.
Nowa platforma skierowana jest przede wszystkim do dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Treści, które można tam znaleźć poruszają bardzo ważne tematy: samotność, lęk, depresja, samookaleczanie się, przemoc, samobójstwo oraz inne sytuacje kryzysowe, w których może znaleźć się młody człowiek lub ktoś z jego rodziny.

Nasi uczniowie na lekcjach wychowania do życia w rodzinie i godzinach wychowawczychzostali już zaznajomieni z tym portalem.
Zachęcamy rodziców i najbliższych do zainteresowania się stronąpomorskiedlaciebie.pl. Artykuły tam zamieszczone mają na celu ułatwić rozpoznanie depresji i innych zaburzeń u ludzi młodych. Zawiera też bardzo dużo materiałów edukacyjnych m.in. dla rodziców i nauczycieli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.