Z wizytą w Muzeum Tradycji Szlacheckiej.

Oczekiwaną tradycją naszej szkoły są czerwcowe i jesienne wyjazdy do Waplewa Wielkiego na koncerty Chopinowskie. Także w tym roku w piątek 7 czerwca mali i duzi miłośnicy muzyki wzięli udział w 1. dniu XIII już obchodów Pomorskich Dni Chopinowskich, które zainaugurowano koncertem muzyki jazzowej w wykonaniu Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Zabrzmiały fortepian, kontrabas i perkusja utytułowanych muzyków, dając jazzową odsłonę kompozycji Johanna Sebastiana Bacha.

W przedmowach gospodarzy spotkania uczniowie usłyszeli ciekawostki z życia i twórczości Fryderyka Chopina- dawnego gościa dworu w Waplewie, oraz bohatera wieczoru- J.S. Bacha. Poznali też znaczenie wykonawców piątkowego koncertu dla współczesnej sceny jazzowej. Bez wątpienia to wydarzenie było ciekawą alternatywą dla współczesnej muzyki komercyjnej; służyło rozwijaniu wrażliwości i muzycznego gustu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.