Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Planując wycieczkę do Gdańska, nie można pominąć Muzeum II Wojny Światowej. W miniony czwartek 2 czerwca poddaliśmy się tam poruszającej lekcji historii.

Spacerując po zabytkowym centrum miasta wzdłuż Motławy, dotarliśmy do bardzo oryginalnej budowli muzeum, której sercem jest wystawa- opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Z przykrością dostrzegliśmy analogie między II wojną światową a obecnym konfliktem zbrojnym toczącym się na Ukrainie, a także uświadomiliśmy sobie, jak niebezpieczne dla suwerenności narodów są rządy autorytarne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.